Házigazda: Olaszország
Helyszín: Stupinigi vadászkastély kertje
Műsorvezető: Farkas Beatrix
Szakkommentátor: Gundel Takács Gábor
Részt vevő városok:
Svájc [CH] Lumino (piros) - kiszálltak a versenyből
Görögország [GR] Neo Psychico (kék)
Magyarország [H] Kecskemét (sárga)
Olaszország [I] Cascina (fehér)
Portugália [P] Gondomar (zöld)
Szlovénia [Slo] Železniki (rózsaszín)
Csapatkapitány: Adamik Zoltán
Adásba ment: 1996. szeptember 15. vasárnap (TV2, 20 óra)
1. játék - Együttműködési játék
Kincs a sárkány barlangjában. Ebben a játékban két ország egy-egy játékosa dolgozik össze, fel kell mászniuk a meredek és vizes rámpán egy kötél segítségével, majd fent betörni barlangot védő hungarocel lemezt, leugrani, kihozni a kincsesládát kimászni a barlangból, és visszatérni a kiindulási helyre. Minden ország kétszer játssza a játékot, az együtt elért eredmények pedig egyénileg összeadódnak, és így születik meg az eredmény.
Sajnos az első játék nagyon rosszul kezdődött, ugyanis a svájci lány amikor csúszott volna le csúszdán, rosszul ért földet és a bokájára esett, és a görög társa is ráesett. A görög fiú nem értette egy darabig, hogy mi a baj, de egy idő után már rájött, hogy nem tud segíteni rajta. Az orvosi segítség sem úgy jött, ahogy kellett volna, így a svájci lány nem tudja folytatni a játékot.

Ennek következtében a svájciak olyan kevesen maradtak, ugyanis egy másik játékosuk betegség miatt nem tudott részt venni a játékokban, ezért a svájciak olyan kevesen maradtak (8 főből 6-an), hogy lemondtak a további részvételtől, elbúcsúztak tőlük. A többi csapat sportszerűen odamentek a svájciakhoz, hogy kézfogással, a közönség pedig tapssal köszönte meg, hogy eljöttek.

A sárkányos játékban végül nem hirdettek eredményt, a megmaradt 5 csapat 4-4 pontot kapott.
2. játék - svájci játék
Kaland lesz a következő játék témája. Az első svájci űrhajósnak, Claude Nicollier-nak állítanak emléket, aki 1992-ben részt vett az Atlantis elnevezésű küldetésben. Űrhajózni fognak a játékosok, két játékos fellövi (feltekeri) az űrhajót, melyben a harmadik játékos van. Amikor felért, kiszáll az űrhajós, aki kötélen megy, az egyik műholdban egy alkatrészt talál. Azt kell a csavarkulccsal a másik műholdra tenni, ezután orbitális pályára lehet bocsátani a kulcsot. Ha végzett, visszatér az űrhajójához, és innen már nem kell lejönnie, vége a játéknak. Nem egyensúlyozós játék, az űrhajós karabinerrel a felső kötélhez csatlakoztatja magát az űrhajós, amikor felért az űrhajója, a súlytalanság állapotát akarták inkább érzékeltetni.
Jokert kért: Portugália
Magyar játékosok: Jávorszky Erzsébet, Pánczél Miklós (segédek) és Újszászi Márk (űrhajós)

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
3. játék - portugál játék
A főnix egy legendás madár. Akkora, mint egy sas, vörös és fekete színű tollakkal. A monda szerint 500 évenként elégette magát, hogy azután újjászülessen hamvaiból. Adott egy főnixmadár a játékban, akit két oldalon két-két társa irányít. A főnixnek a medencében lévő lángnyelveket kell összegyűjteni, mindenkinek hatot. Minden második lángnyelv után egy kötél van a magasban, afölött kell átröpíteni a madarat a társainak. Tehát a lángokat lényegében kettesével gyűjti a játékos. A hatodik lángnyelv után a magasba kell emelni a madarat, akkor van vége a játéknak.
Magyar játékosok: Kéri Krisztina (főnixmadár), Magó Andrea, Rádi Zsuzsanna, Borbély András és Börönde Zoltán

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #1
Baseball játék a fonaljáték témája. Három játékos van egymás fölé felfüggesztve, vízzel teli léggömböket adnak fel egymásnak. Ha felért a harmadik játékoshoz, ő dobja el a negyedik játékoshoz, aki baseball-ütővel elüti a léggömböt. Annyi nehézség van a főpróbához képest, hogy megnövelték a három játékos közötti távolságot, így nehezebben tudják feladni egymásnak a léggöbmöket.
Először a portugálok játszották a fonaljátékot (svájciak lettek volna a másik csapat), akik egy léggömböt sem tudtak elütni.

4. játék - görög játék
Ebben az elődöntőben a görögök állítanak fel Guinness rekordot, méghozzá szó szerint. A játékosok ugyanis megmutatják, hogy kell görkorcsolyával írni. A pálya közepén egy forgószínpad van, annak közepére betűk vannak kiakasztva, egészen pontosan a RECORDS szó betűi. A játékos feladata, hogy a saját színében lévő betűket egyesével összegyűjtse középről, majd a saját kapujára akassza fel természetesen a megfelelő sorrendben.
Jokert kért: Magyarország
Magyar játékos: Újszászi Márk
A görög játékos hihetetlen mókássá tette a játékot, ugyanis a görögöknél olyan játékost sorsoltak ki, aki nem tudott görkorcsolyázni. Módszeresen elesett, és ezzel a vele egy fordulóban lévő ellenfél játékosokat is ha akaratlanul is, de akadályozta, ezért a második forduló lassabb volt.

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
5. játék - magyar játék
Virágnövesztő játék következik. Ugyanis nemcsak a mediterrán országokat sújtja az aszály, hanem Európa középső részén is óriási kárt tud okozni egy száraz, forró nyár. A játékosok vízcseppekké alakulnak át, hogy vízzel locsolják a virágot. Egy nagy hálóban van három játékos, velük együtt sok léggömb. A játékosoknak el kell jutni a cserépig, oda fel kell mászni, és ott kell kilyukasztani a vízzel teli léggömböket, hogy megöntözzék a virágokat. Viszont nem a cserépben lévő virág nő, hanem a virág mellett van egy mérce, annak tetején egy kisvirág, és ez nő, ahogy megy a víz a cserépbe.
Jokert kért: Görögország
Magyar játékosok: Magó Andrea, Pánczél Miklós és Jávorszky Erzsébet
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #2
Másodjára a görögök és a magyarok játszották a fonaljátékot, és egyik csapat sem tudott léggömböt elütni.
Magyar játékosok: Kéri Krisztina, Újszászi Márk, Börönde Zoltán és Borbély András
6. játék - szlovén játék
Ljubljanától délre van egy mocsár, ami valamikor tó volt. Partján pogány emberek éltek, akik vadászatból és halászatból tartották fenn magukat. A játékban két halász játszik, akik csónakkal nekivágnak a tónak (medence), és kis szigetecskéken van 12 hal, ezeket kell összegyűjteni. A medence túlsó végén az ellenfél csapatból egy játékos slaggal locsolja a játékosok.
Jokert kértek: Olaszország és Szlovénia
Magyar játékosok: Jávorszky Erzsébet (görögöket akadályozta), Rádi Zsuzsanna és Pánczél Miklós (halászok, akiket egy szlovén lány akadályozott, nevezetesen Tanja Polajnar)

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
7. játék - olasz játék
Az egyik legkedveltebb olasz nemzeti étel a spagetti, melynek több formája ismert. De azt, amit most tálalnak fel a játéktérre, arra még az olaszok is rácsodálkoztak, mert ilyet spagettivel még nem láttak. Hat extrém hosszú spagettiszál van összebogozva, a játékosok színeiben. Egy-egy fiújátékos játssza, akik hozzá vannak kötözve a spagettiszáljukhoz, és az a feladatuk, hogy kibogozzák magukat a spagettiből, és eljussanak a végéig.
Ez a játék volt a 4. elődöntőben is, szintén olasz játék volt. Eredetileg más játékot terveztek, de annyira komplikált volt a szerkezet, amit kitaláltak, hogy bedöglött a főpróbán, így azt nem tudták elővenni, helyette ismét spagettin mennek át a játékosok, ami nemcsak idén, de 1993-ban is volt Olaszországban, Lignanóban. Most annyi a különség, hogy lányok játsszák, nem engedik végigmenni a játékosokat. Ahol Denis lefújja, ott megjelölik, hogy ki meddig jutott, és megmérik.
Magyar játékos: Magó Andrea
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #3
Harmadjára az olaszok és a szlovének játszották a fonaljátékot, egyedül a szlovének tudtak egyetlen léggömböt elütni.

Eredmény
Ponttáblázat
A pontozást óriási felháborodással és füttykoncerttel jutalmazta a közönség.

Jelenlegi állás
8. játék - handicap játék
A játék a medencében játszódik, a lányok a Stupinigi vadászkastély kicsinyített másának erkélyén vannak, a két fiújátékos közül az egyik alulról kötéldarabkákat dobál fel neki. A másik meg a víz alatt keresi a köteleket, adja oda társának. A lány ezekből a darabokból egy kötelet készít, ha az leér a kastély aljáig, akkor leereszti a lány, és az egyik fiú felmászhat hozzá. Ha felért, felül meghúz egy kapcsolót, és a kastély tetején levő szarvasból kis tűzijáték jelzi a játék végét.
Ezzel a handicap játékkal akartak újabb esélyt adni azoknak a játékosoknak, akik gyengébben játszottak. A játékosokat ugyanis 3 másodperces időkülönbséggel indítják, először az utolsó helyen álló játékosokat indítják, majd az 5. helyen lévőt, és így tovább, végül az 1. helyen álló csapat indulhat.
Magyar játékosok: Börönde Zoltán, Újszászi Márk és Kéri Krisztina
A görögök utolsó helyezettként ők is befejezték a játékot, ezt tapssal jutalmazta a többi csapat.

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Döntő játék
Hangszerhordozás. Öt játékos vesz részt, először a fiújátékos kioszt három hangszert a mellette ülő három játékosnak, továbbadja egyik a másiknak. Ha mindhármójukhoz elkerült egy-egy hangszer, a fiújátékos, aki kiosztotta őket, elfut a végén levő bábhoz, melyben egy lányjátékos van. A báb előtt egy henger van, erre ráállva a lábával tudja a fiújátékos hajtani, és miközben visszamegy a kiindulási helyére, összegyűjti a szétosztott hangszereket. Ha visszaért, leugrik, és visszaszalad oda, ahonnan a bábbal elindult, mert ott van a gomb, amit meg kell nyomni, azzal van vége a játéknak.
Magyar játékosok: Pánczél Miklós (zenész), Jávorszky Erzsébet, Magó Andrea, Borbély András (segédek) és Rádi Zsuzsanna (bábuban)

Eredmény
Ponttáblázat
A végeredmény kihirdetése előtt Farkas Beatrix meginterjúvolta a kecskeméti csapatot.

VÉGEREDMÉNY
