1998 volt a Játék határok nélkül 29., azaz utolsóelőtti évada. A helyszín Olaszország volt, méghozzá északon, Trentóban. Itt volt mind a 9 elődöntő és a döntő.
Ebben az évben 7 ország játszott, de mivel ebben az évben volt a legtöbb játék (15+fonaljáték), ezért sokan ezt tartják a leghangulatosabb évadnak. Sok játék volt egy adás alatt, ezért a játékok döntő többsége egyfordulós volt. Új csapat nem jött, Szlovénia szállt ki a játékokból.
A játékok témája is sokkal lazább volt. Nem voltak nemzeti játékok, és konkrétan témája sem volt a játékoknak, inkább a laza játékon volt a hangsúly. Persze a jelmezek itt is megvoltak, a hangulat és nehezítés okán. 15 játék volt egy elődöntő alatt, plusz visszatért a fonaljáték, amit ebben az évben egyszerre csak egy csapat játszott, és minden második játék után játszották. A fonaljáték előtt minden második játékból kimaradt egy csapat, így azt hatan játszották. Csak ezekben a játékokban lehetett jokerezni. Mindig az éppen kimaradt játszotta utána a fonaljátékot.
Ezek mellett 5 fix játék volt. Az első a szumós játék, a másodikban rókajelmezben gyűjtöttek tojást a játékosok. A harmadik a szakácsos játék, ahol állatok akadályozták a szakácsokat. A negyedik játékban pedig királyfi mentette meg a rabul ejtett királylányt, az ötödik fix játék, a döntő játékban pedig tutajjal kellett két hordót átvinni a medence túlsó partjára.
Az eredményjelző táblákon ebben az évben is újítottak, zene viszont nem szólt alattuk. A magyar műsorvezető Borbás Mária maradt, ő mutatta be a játékokat, ő volt jelen Olaszországban, Gundel Takács Gábor pedig Budapestről a kommentátor állásból közvetítette a játékot. Az első elődöntőt Joó Sándor kommentálta. A magyar nemzeti bíró pedig Hovorka Orsolya maradt.
Egy elődöntőben megrendezett játékok száma: 16
Minimálisan megszerezhető pont: 17 pont
Maximálisan megszerezhető pont: 112 pont
Részt vevő országok és műsorvezetők:
Svájc: Caterina Ruggeri
Franciaország: Jean-Luc Reichmann és Christelle Ballestrero
Görögország: Kostas Sgontzos (Κώστας Σγόντζος)
Magyarország: Borbás Mária (műsorvezető), Joó Sándor (1. elődöntő), Gundel Takács Gábor (2-9. elődöntők és a döntő) (kommentátorok)
Olaszország: Mauro Serio és Flavia Fortunato
Hollandia: Ron Boszhard (műsorvezető) és Jack van Gelder (kommentátor)
Portugália: Maria João Silveira
Elődöntők és a döntő részletes leírásai:
- 1. elődöntő
- 2. elődöntő
- 3. elődöntő
- 4. elődöntő
- 5. elődöntő
- 6. elődöntő
- 7. elődöntő
- 8. elődöntő
- 9. elődöntő
- Döntő
Érdekességek
- Az olaszok és a franciák erősen teátrális műsorvezető-párost választottak, sokszor eljátszották a játékokat, miközben bemutatták.
- A játékok történetének első színesbőrű műsorvezetője Maria João Silveira, a portugálok műsorvezetője.
- A magyarok az első 6 elődöntőben egy játék erejéig sem állt az első helyen. Csak a 7. elődöntőben került magyar csapat az élre. A 7. elődöntőt végül nem nyertük meg, de az utolsó két elődöntőt megnyertük, ahogy a döntőt is.
- A fonaljátékot a csapatok meghatározott sorrendben játszották. Az első elődöntőben a fonaljátékot játszó országok sorrendje az alábbi volt:
- Görögország
- Franciaország
- Olaszország
- Svájc
- Portugália
- Magyarország
- Hollandia
- Majd a második elődöntőben a franciák kezdték a fonaljátékot, mentek sorrendbe, és a görögök fejezték be. Az elődöntők előrehaladtával eggyel lejjebb mentek.
Egyéni vélemény a játékokról
Ez volt a legpörgősebb évad a maga 16 játékával. Így viszont nem maradt annyi idő megismerni a műsorvezetőket, mint a korábbi években, a bírók személye meg végképp homályban maradt. A játékok viszont hangulatosak voltak, néhány hibától eltekintve nagyon jól ki lettek találva.