Műsorvezető: Borbás Mária
Szakkommentátor: Gundel Takács Gábor
Helyszín: Trento, Olaszország
Részt vevő városok:
Svájc [CH] Monte Generoso (piros)
Franciaország [F] La Grande-Motte (világoskék)
Görögország [GR] Nea Philadelphia (sötétkék)
Magyarország [H] Gyöngyös (sárga)
Olaszország [I] Realmonte (fehér)
Hollandia [NL] Breda (narancssárga)
Portugália [P] Águeda (zöld)
Forgatás: 1998. június 10.
TV-ben leadták: 1998. augusztus 2. vasárnap (MTV1, 20 óra)
1. játék
Megérkeztek a játékosok, és valami bűnt követhettek el, ugyanis két játékos rabságban sínylődik. Feladatuk pedig kiszabadulni, ehhez egy 15 cm vastag falat kell áttörniük. Felül a börtönőr slaggal akadályozza a rabokat szabadulásukban. A rabok pedig a szabadulásért megtanultak még a vízen is járni.
Magyar játékosok: Illés Szabolcs, Szabó Katalin (rabok), Horváth Judit (börtönőr, a portugálokat akadályozza) A magyar rabokat a holland börtönőr akadályozta.

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
2. játék
Tacskók versenyeznek. A feladat pedig minél több aranyérmét összegyűjteni. A tacskók egy mozgójárdán mennek előre, el kell érni a zsűrielnököt, aki kiosztja az aranyérmet. Ha megvan, vissza kell "utazni" a gazdához (idomár), aki begyűjti az érméket. A kutyajelmezben fiújátékos van, alul egy kerék segíti a mozgását.
Sajnos több tacskó is felborult, és mivel az óriási jelmezben senki nem tudott felállni, ezért ők kényszerűen befejezték a versenyt. Illetve volt olyan, akinek a jelmeze akadt be (például a magyar játékosnak), őket sem lehetett kiszabadítani. A zsűri nem adott lehetőséget, hogy a pórul járt csapatok újra játsszák a játékot.
Kimaradt: Olaszország
Jokert kértek: Franciaország, Görögország és Hollandia
Magyar játékos: Tóth János (tacskó), Benei Krisztina (idomár) és Kovács Zoltán (zsűrielnök)

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #1
Amforát kell átvinni egyik oldalról a másikra. A játékosok előtt egy fal van, ami épp a fejükig ér. A játékosok fején meg egy tartószerűség van, arra kell rátenni az amforát, és átvinni egyesével. Nem lehet megfogni az amforát, amikor a fejen van, és viszi át a játékos. Persze nemcsak ennyi a feladat. Hat ellenfél játékos (minden országból 1-1 lányjátékos) pingponglabdákat dobál az amforát vivő játékosokra, hogy az amfora ledőljön. Ezt az amforavivők két társa akadályozza meg, akik egy-egy óriási tányérszerűséget tartanak a magasban, ezzel akadályozzák meg, hogy a pingponglabdák elérjék az amforákat.
Először az olaszok játszották a fonaljátékot.
3. játék - Fix játék #1 szumós játék
Játékosok szumósokká alakulnak át, feladat, hogy feljussanak az emelkedő tetejére. Az emelkedő rettenetesen csúszós, a fiújátékosok (szumósok) pedig cipőben vannak. Az egyetlen segítség a vékony vörös szőnyegdarabka, mely minden játékos rendelkezésére áll. Szinte csak azon lehet felmászni. Mindemellett gésák (lányjátékosok) óriási gömböket gurítanak le, melyekkel akadályozzák a fiújátékosokat.
Magyar játékosok: Deréki Betti és Gumis Olivér
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
4. játék
Mosogatni fognak a játékosok. Egy nagy medencében hab van, abban van egy csészealj egy csésze és egy kanál. Ezekből kell egyet-egyet kihozni.
Kimaradt: Svájc
Magyar játékosok: Csikós Péter és Szabó Katalin
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #2
Másodjára a svájciak játszották a fonaljátékot.
5. játék
Különleges golfjáték következik. A labdatartón nemcsak a labda van, hanem egy tojás rajta, egy extra tartó, és ezen van a labda. A labdát hat "lyukba" (nagy hálós vödrök) lehet belőni, teljesen mindegy, melyikbe, amelyikkel betalálnak, az egy pontot ér. Ketten játsszák, van egy golfjátékos, és van egy segéd, aki ráteszi a labdákat a tartókat.
Magyar játékosok: Szabó Bea (játékos) és Benei Krisztina (segéd)
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
6. játék
Sajátságos focijáték következik. Egyszemélyes a csapat, és nem egy, hanem hat csapat játszik egymás ellen, és kieséses alapon megy a játék. Akinek a kapujába betalálnak, az veszít. Óriási focilabdával kell játszani, ráadásul a játékosok keze hátulról meg van kötve, úgyhogy kezezés még véletlenül sem lehet, viszont lábbal sem lehet rúgni a labdát. Csak a saját testsükkel tudják a labdát "hajtani".
Kimaradt: Portugália
Ebben a játékban senki nem kért jokert.
Magyar játékos: Illés Szabolcs
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #3
Harmadjára a portugálok játsszák a fonaljátékot, akik nagyon ügyesen vittek át 20 amforát.

7. játék - Fix játék #2 Tojásgyűjtögetés
Az óriástyúk óriástojásokat tojik, méghozzá szaporán, hogy játékosaink, összesen 14 róka minél több tojást össze tudjon gyűjteni. Egy fiú- és egy lányjátékos van rókajelmezben, és csak az egyik gyűjthet tojást. Ha elkapott egyet, visszatér a kosárhoz, és oda kell a tojásokat gyűjteni. Ekkor cserélnek, és a másik játékos gyűjt tojást a sártengerben a tyúk alatt.
Magyar játékosok: Szabó Katalin és Tóth János
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
8. játék
Lányok fognak focizni a vízen, mindenki a saját labdájával kell átérjen a túlsó partra, majd vissza a kiindulási pontra. A lányjátékosok egy tartó segítségével vannak a víz felett, de ott semmi nem tartja őket a víz fölött, így aki nem bírja tartani magát, az beesik a vízbe. A lábukon úszók vannak, azzal kell rugdosni, terelgetni a labdát.
Kimaradt: Magyarország
Ebben a játékban senki nem kért jokert.
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #4
Negyedjére a magyarok játszották a fonaljátékot, akik elég sok amforát tudtak átvinni. Itt egy érdekes baki volt, ugyanis Borbás Marcsi azt mondta, hogy a cél az, hogy három gyönyörű lány minél több vizet vigyen át a túlsó partra, igaz Mauro? Si... Az olasz műsorvezető minden műsorvezetőnél megjelent, aki épp a fonaljátékot játszotta, és egy kicsit beszélgetnek.
A magyar játékosok neveit nem közölték.
9. játék
Űrhajós játék következik. A lányok egy hatalmas rácsos gömbben vannak az emelkedő tetején, a fiúknak pedig le kell gurítani a gömböt a pálya végére, majd amikor elindul a játék, vissza kell gurítani a lányjátékost az emelkedő tetejére. Ausztrál típusú a játék, tehát három fordulós. Az első fordulóból a legjobb 5 jut tovább a második fordulóba majd onnan a harmadikban a három legjobb küzd meg a győzelemért.
Magyar játékosok: Csikós Péter és Szabó Bea
Érdekesség: A svájci játékosnak nem sikerült a lányt a játéktérre elgurítani, elment oldalra, a bírók hozták vissza.

Eredmény
A magyar játékos nagyon gyorsan vitte fel a harmadik fordulóban a labdát, de elment oldalra, és már nem bírta megtartani, visszagurult, ezért lett a magyar csapat harmadik végül.
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
10. játék
Ötórai tea a következő játék. A játékosok egy körplatformon ülnek egy asztalnál két óriás csészével. A teáskanna fel van lógatva a játéktér fölé, egy kötelet kell meghúzni, akkor jön belőle a tea. Ezt kell a csészébe önteni, majd onnan a mérőhengerbe.
Kimaradt: Hollandia
Ebben a játékban senki nem kért jokert
Magyar játékosok: Deréki Betti és Illés Szabolcs
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #5
Ötödjére a hollandok játszották a fonaljátékot.
11. játék - Fix játék #3 Szakácsos játék
Egy-egy fiújátékos szakácsnak öltözik, nekik kell a különböző ételeket átvinni az emelkedő egyik oldaláról a másikra. A jobb oldalon felmásznak a lépcsőre, egészen középtájig kell feljutni, ott átfutnak a másik oldalra. Itt mozgójárda viszi hátra a játékosok. Ha átértek, bal oldalt le a lépcsőn, és alul az asztalokon gyűjtik az ételeket. Mindeközben további két játékos egy-egy állatnak öltözve az emelkedő tetejéről próbálja meg ledönteni a szakácsokat, hogy ne tudják átvinni az ételt.
Magyar játékosok: Tóth János (szakács), Kovács Zoltán és Horváth Judit (állatok, konkrétan malacok)

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
12. játék
Vizet gyűjtenek a játékosok a medencéből. A lányjátékos egy kötélen lóg, amit három fiújátékos irányít. A feladat a lányok a medencéből vizet merjenek a kancsóba, majd a fiúk felemelik és felül a tölcsérbe töltik a vizet. Majd leeresztik a lányt, ő ismét vizet merít, és vissza a tölcsérbe. Onnan egy óriási mérőedénybe kerül a víz.
Kimaradt: Görögország
Jokert kértek: Svájc, Magyarország, Hollandia, Portugália
Magyar játékosok: Benei Krisztina (meríti a vizet), Gumis Olivér, Csikós Péter és Illés Szabolcs (irányítják a lányt)
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #6
Hatodjára a görögök játszották a fonaljátékot.
13. játék - Fix játék #4 Lányszabadítás
Lovagok indulnak el kiszabadítani a túszul ejtett lányjátékosokat. A fiújátékos beugrik a medencébe, egy kötéllel felmászik a várbörtönbe, az ajtó tetejére van akasztva a kulcs, mely nyitja a zárat. A lány így kiszabadul, és együtt visszaindulnak a kiindulási pontra. Hátul a várbörtön mögül egy-egy ellenfél játékos vizet locsol a szabadítójátékosra, ezzel nehezítve a dolgát.
Magyar játékosok: Tóth János, Deréki Betti (rab) és Kovács Zoltán (akadályozó, a svácjiakat akadályozta)

Érdekesség: A magyar csapatot megbüntették, mert Deréki Betti felfeszítette a rácsot, és előbb szabadult ki, mint ahogy Tóth János kiszabadította volna. Nem is a büntetés a bosszantó, hanem amikor utólag Marcsi megkérdezte Bettit, hogy szabadult ki, azt mondta gőze nincs, átfért a rács alatt. Holott látható volt, hogy felfeszítette a rácsot. Már az elején látható volt, hogy azon ügyködött, hogy magától szabaduljon ki.

Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
14. játék
Azok a férfiak, akik voltak katonák, biztosan emlékeznek arra a hadgyakorlatra, amikor ki kell ásni az árkot, visszatemetni, majd megint kiásni. Most valami hasonló következik. Négy játékosnak görkorcsolyával kancsóval a kezükben át kell menniük a túlsó oldalra, onnan a nagy dézsából vizet merni, tölteni a vizet egy nagyobb vödörbe, mely már a hordágyszerűségen van. Ezzel kell majd visszatérni oda, ahonnan merítették a vizet, ha teli van a vödör.
Kimaradt: Franciaország
Ebben a játékban senki nem kért jokert.
Magyar játékosok: Szabó Katalin, Horváth Judit, Gumis Olivér és Csikós Péter
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Fonaljáték #7
Utoljára a franciák játszották a fonaljátékot.
Eredmény
Ponttáblázat
Jelenlegi állás
Döntő játék - Fix játék #5 Tutajjal a medence túlsó oldalára
Az utolsó játékban mindegyik játékos részt vesz. Át kell jutni tutajjal a medence túlsó oldalára. Két játékos, egy fiú és egy lány egy emelkedőn a lábával felhajt egy-egy hordót, azokat rá kell tenni a tutajra, melyet másik négy játékos evezővel hajt. Ha átért mind a kettő, akkor négy játékos egy dobogón áll, mely alatt egy kötél van, ez van a tutajhoz kötve. A kötél elvileg szabadon van, de ha a dobogóra ráállnak a játékosok, az lefogja a kötelet, ezért nem megy előre a tutaj. Csak úgy lehet menni, ha a játékosok ugrálnak a dobogón, így a kötél megy előre, ahogy a tutajon evezők hajtják előre a tutajt. Ha átértek a túlsó végére, akkor a hordókat ki kell tenni a partra, a túlsó oldalon maradt hat játékos beugrik a vízbe, átúszik a utolsó oldalra. Amint átérnek, két játékos rááll egy-egy hordóra, és ezzel van vége a játéknak.

Eredmény
Ponttáblázat
VÉGEREDMÉNY
